יום ד', כח’ בתשרי תשע”ח
 
קרא עוד...
ניתן להגיע אלינו באמצעות מחלקות החינוך ברשויות ובאמצעות ועדת השמה.שימו לב! תהליך ההרשמה מסתיים בסוף חודש מאי.
קרא עוד...
בית הספר "עמית" הינו בית ספר לחינוך מיוחד שהוקם בשנת 1995 ע"י מר יוסי ברקוביץ. "עמית" הוא בית ספר פרטי (מוכר שאינו רשמי) והוא מהווה בית ספר על – אזורי.
קרא עוד...
כמו תמיד, אנחנו לא מפסיקים לחדש ולרגש עבורכם! המהדורה הראשונה של מידעון בית הספר יצאה לדרך....
קרא עוד...
מוזמנים לצפות במצגת המסכמת את אירועי חודש תשרי אצלנו בשירת העשבים
קרא עוד...
קרא עוד...
"משנכנס אדיר מרבין בשמחה.."בהחלט כן, חודש מרץ הביא איתו לא מעט עשייה חינוכית ופעילות מעורבות חברתית במסגרת בית הספר.
קרא עוד...
חודש שבט טמן בחובו עשייה חינוכית רבה בבית ספרנו. בית הספר לקח חלק בעשייה חברתית ואירועים חינוכיים וחברתיים במסגרת בית הספר ומחוצה לו. 1. פעילות נציגי מועצת התלמידים בפורום המחוזי 2. משחק כדורגל בין נבחרת בית הספר לבין נבחרת בית ספר צפרירים 3. משחק שחמט של נבחרת בית הספר מול בוגר בית הספר. 4. פעילות טו' בשבט בבית הספר
קרא עוד...
"ליום אחד העולם עוצר הכל... ומתחיל ללכת"
קרא עוד...
כתבה על בי"ס עמית מופיעה בעמוד 4.
קרא עוד...
חגי תשרי אופיינו במספר פעילויות בהן נטלו חלק תלמידי בית הספר.
קרא עוד...
השנה הושם דגש חזק ועיקרי על הפיכת כל בית הספר למסגרת חברתית, ערכית מובילה ואת הצוות, לצוות מחנכים עם השקפה של מחנך חברתי וכל זאת ממקום של כבוד הבריות, אהבת האדם, כבוד לאחר ומעורבות מלאה בקהילה.
קרא עוד...
במסגרת היום המיוחד והנפלא הזה הכינו התלמידים עוגות בעיצובם האישי במסגרת הכיתה עם מצרכים שהביאו מביתם. העוגות הוכנו ועוצבו על ידי התלמידים עם ליווי ועזרה מצד הצוות.
קרא עוד...
קרא עוד...
בית ספר "מפגש" מארח את בית הספר "הבית העגול".
קרא עוד...
שיעורי חקלאות בבית הספר
קרא עוד...
פרויקט בני/בנות מצווה בבית ספר עמית- חדרה בשיתוף עם בני הנוער של הישוב עין שריד
קרא עוד...
במסגרת שבוע המעשים הטובים אירחו תלמידי בית הספר את תלמידי בית אקשטיין לסדנת שוקולד, סיור בבית הספר, טעימות מהגינות הכיתתיות של בית הספר.
קרא עוד...
מוזיקאים מבי"ס עמית מנעימים את זמנם של הקשישים במרכז.
קרא עוד...
בחג החנוכה יצאו כ-7 תלמידים מביה"ס, יחד עם מוריהם, לשמח את הקשישים במרכז לקשיש בחדרה.
קרא עוד...
הנהלת "שירת העשבים" וצוות ההוראה והסיוע בבית הספר רואים חשיבות עליונה בשילוב תלמידינו בקהילה כחלק מהעשייה החינוכית וההיכרות עם הסביבה בה אנו חיים.
קרא עוד...
בשנת 2011 החלה העמותה במסורת של חלוקת חבילות מזון למשפחות נזקקות בקרב האוכלוסיה שבאזורנו, כשמטרת המסורת הינה להנחיל לתלמידנו את חשיבות הדאגה והעזרה לזולת, ואת חשיבות התרומה וההירתמות לקהילה שסביבנו.
קרא עוד...
כתבה בנושא השירות הלאומי מתוך האתר של האגודה להתנדבות (http://sherut-leumi.co.il)
קרא עוד...
קרא עוד...
במאמרי הקודם טענתי וחיזקתי את תפיסת עולמי החינוכית, שמלאכת החינוך היא כולה רוחניות טהורה – ורק ככזו היא מסוגלת ל " לספק את הסחורה".
קרא עוד...
אתם עומדים מול ילדכם, חסרי אונים, כועסים, מותשים רגשית ופיסית, יודעים שאתם עושים משהו לא נכון אבל אין לכם את הכוח או הכלים לעשות אחרת. מולכם עומד ילדכם האהוב, בוכה, צורח, מתנגד, כועס ומרגיש שבעיקר לא מבינים אותו. אוף, איזה תסכול. רגע לפני שאתם הולכים לישון, אתם נכנסים לחדר הילדים, מתבוננים בילדכם ישנים, שלווים.... אז, מתעוררים בכם האשמה והכאב.אם זו תמונה שאתם מכירים, לעיתים קרובות או רק לפעמים, אז אנחנו מזמינים אתכם לסדנת הורים קצת אחרת.
קרא עוד...
מתוך "צלה של הרוח", ספרו של קרלוס רואיס סאפון: "אבא... איש עם ראש, ולב, ונשמה. איש שמסוגל להקשיב לילד, להנחות ולכבד אותו, ולא להטביע בו את המגרעות שלו. משהו שבנו לא רק יאהב אותו משום שהוא אביו, אלא גם יכבד אותו בגלל מי שהוא. מישהו שהוא ירצה להידמות לו".
קרא עוד...
מוסד ההורות נמצא במשבר מתמשך. אנו עדים לתחושת חוסר אונים המובילה לחיפוש אחרי גלגל הצלה חיצוני בדמות מומחה ויועץ. אנו מפנים את הקשים וההתלבטויות שלנו אל המומחים בעלי הידע ומשוועים להנחיה, הדרכה, הוראה. אולם למרות עושר רב של ידע מדעי ומדריכים מומחים, הדילמות ההוריות לא נפתרו. ייתכן שאנו מחפשים את התשובה במקום הלא נכון, ליד האור החיצוני של פנס הרחוב במקום מתוך האור הפנימי של המהות האנושית. אפשר שראוי למקד את החיפוש פנימה, הן ברמה האישית והן ברמה הקולקטיבית.
קרא עוד...
מאמר זה הינו קיצור ותמצית של כתוב קבלי. הוא תורגם לשפה כללית. עיון וחקר עמוק בו דורש מאמץ לאורך זמן. תרגומו לכבוד יום העיון במכללת יזרעאל –יום עיון על רוחניות חינוך וטיפול. המעשה החינוכי היה מאז ומעולם ביטוי של עקרונות רוחניים בפועל. באשר הוא תמיד מעשה של מושפע ומשפיע. ככל שאנחנו הולכים מההווה להיסטוריה ניתן לחוש עקרונות רוחניים בפועל בתוך העשייה החינוכית.
קרא עוד...
מאמר זה נכתב לכל אחד ולאף אחד.ההיסטוריה חוזרת על עצמה בלבושים שונים. העקרונות ,החוקים הם חוקי נצח, הלבושים שעקרונות אלו מופיעים משתנה. כמו מבקש "מתכנן" העולם שנגלה את הסוד, נקלף את הכיסויים, כדי שהאמת תתגלה.
קרא עוד...
מדינת ישראל והעם היהודי מאז ועד היום מנסה למצוא משכן של קבע ובטחון, בגולה ובארץ ישראל. ציון המבחן לא גבוה. נראה שבאופן מהותי מה שהיה הוא שהווה. העם חלוק בפתרונותיו, הפירוד גדל והסבל מתרבה.
קרא עוד...
בחג השני הוזמנו לביתי חברים יפים, טובים, מיוחדים ויודעי שכל וספר. אכלנו, שתינו, והתגלגלנו לשיח על נושאי אמונה, דת, ידע, תוקף, השפעה, ובעיקר חוסר תקפותן של הגדרות, למרות הצורך הקיומי שמביא אותנו חדשות לבקרים להשתמש בהן לצורך התמצאות במרחב.
קרא עוד...
קראתי בעיון את הפרשה ותודעתי לא הצליחה לחלץ "בשר" לדיון או להבנת הסיפור. כשהגעתי לפסוק לג' –לו' נעצרתי, חשתי שפסוקים אלו חורגים מהמוסיקה של פרשה זו וקודמתה.
קרא עוד...
מאמר זה סוקר רשימה של שאלות שהופנו במשך השנים למייסד ומנהל בית-הספר, מר יוסי ברקוביץ', על ידי הורים וסגל החינוך, ומביא את תשובותיו המפורטות לכל שאלה. להפניית שאלות נוספות בתחום החינוך, היהדות והקשר ביניהם ניתן לפנות דרך טופס "יצירת קשר" http://www.amitschool.co.il/BR Portal/br/w?c=cp:forms,sx:1,p:1 21
קרא עוד...
בפינה זו נחגוג בכל חודש יום הולדת למגלים או לממציאים חשובים, שיום הולדתם חל באותו חודש.כולם תרמו להבנה של מבנה גוף האדם, של תפקידו ושל בריאותו.
קרא עוד...
היא ובעלה פייר גילו חומרים מיוחדים שפולטים אנרגיה אדירה. אלה הם החומרים הרדיואקטיביים
קרא עוד...
יצאנו לסיור בסביבה הקרובה, צעדנו עד לביצת זיתא ובדרך פגשנו נזיר (מי זוכר מה זה?), דנאית (מי זוכר מי זו?)התחרנו בהדלקת מדורה, בחנו את השפעת האדם על הסביבה וההיפך, למדנו כיצד קם גן שמואל, פגשנו בשלדג (זוכרים מי זה?), ולכל אורך המסלול היה לידינו שדה גדול ולבן של ........התמונות שצילמו התלמידים מדברות בעד עצמן, שווה להכנס ולראות בדף הבית של מקצוע של"ח.
קרא עוד...
"Shirat Ha'Asavim" includes two special education - "Amit " – a middle and high school and "Mifgash" – an elementary school.
קרא עוד...
My name is… actually, you can call me by several names. I am the son and daughter of each of you. Dear parents, I am the brother and sister of all brothers and sisters. I was born, and since then I have been special. I remember what joy, what happiness and tears were in your eyes, my parents. My brothers and sisters, I was really, really moved that you love me. What fun to be loved so much and so special.
קרא עוד...
מי אנחנו
מידעון בית הספר
פעילויות בבית הספר
קהילה
מאמרים
יהדות וציונות
שאלות ותשובות
מקצועות
שכבות
English